دريا http://darya.netsit.ir مجله سرگرمی و تفریحی و علمی من Sun, 29 May 2016 20:36:11 +0000 fa-IR hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.1 دستان خالی http://darya.netsit.ir/?p=238 http://darya.netsit.ir/?p=238#comments Sun, 29 May 2016 20:36:11 +0000 http://darya.netsit.ir/?p=238
خدایا دستان خالی
خود را به امید استجابت
دعاهایمان به سوی
تو دراز کرده ایم
معبودا پرکن ظرف
وجودمان را از آنچه در
وجود خدایی توست

prayer entering and leaving the house1
]]>
http://darya.netsit.ir/?feed=rss2&p=238 0
مرگ‌بارترین حملات نظامی به هواپیماهای مسافربری در جهان http://darya.netsit.ir/?p=227 http://darya.netsit.ir/?p=227#comments Sat, 19 Jul 2014 13:27:37 +0000 http://darya.netsit.ir/?p=227
فهرست مرگ‌بارترین حملات نظامی به هواپیماهای مسافربری در جهان + جزئیات

موسسه «فلای گلوبال اسیند» گزارش داد که از سال ۱۹۶۷ تا کنون ۱۹ حادثه سقوط هواپیماهای مسافربری رخ داده که سقوط هواپیمای ایرباس ایران در سال ۱۳۶۷ توسط آمریکا تا قبل از حادثه روز پنجشنبه هواپیمای مالزی مرگبارترین حادثه جهان بود.

فهرست مرگ‌بارترین حملات نظامی به هواپیماهای مسافربری در جهان + جزئیات

یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی مالزی روز پنجشنبه گذشته در شرق اوکراین سرنگون شد که در نتیجه آن تمامی ۲۹۵ مسافر و خدمه هواپیما در دم جان باختند.

    چنانچه اخبار مربوط به شلیک موشک به این هواپیما از سوی دو طرف درگیر در اوکراین که یکی از سوی غرب و دیگری از سوی روسیه حمایت می شوند، صحت داشته باشد این حادثه یاد‌اور حوادث مشابهی است که از دهه ۶۰ قرن بیستم تاکنون بارها روی داده و جان صدها انسان بی گناه را گرفته است.

بنابر گزارش موسسه مشاوره ای «فلای گلوبال اسیند» از سال ۱۹۶۷ میلادی تا کنون ۱۹ حادثه سقوط هواپیما توسط شلیک موشک اتفاق افتاده که طی آن ۷۰۰ نفر به قتل رسیده اند. موسسه یاد شده جزئیات تمامی این حوادث را آرشیو دارد.

از جمله مهمترین این حوادث ،‌ سقوط هواپیمای مسافربری ایرباس ایران (۱۹۸۸ م) توسط ناو جنگی وینسنس آمریکا در خلیج فارس و سقوط هواپیمای لاکهید هرکولس (۱۹۹۹)متعلق به شرکت هواپیمایی ترانس افریک در بیلوندوی انگولا ( ۹ سرنشین) که در هر دو حادثه تمامی سرنشینان آن جان باختند.

برخی منابع نیز گزارش داده اند که از دهۀ ۱۹۷۰، بیش از ۴۰ هواپیمای غیرنظامی مورد اصابت موشک و یا سلاح های دیگر قرار گرفته است که منجر به ۲۸ سانحۀ هوایی و ۸۰۰ کشته در جهان گردیده است.

فهرست زیر حاوی نمونه های گزارش شده از سوانح هواپیماهای غیر نظامی در دنیا است:

هواپیمای متعلق به خطوط هوایی لیبی ۱۹۷۳

در پی تیراندازی نیروی هوایی رژیم اشغالگر قدس به سوی هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ متعلق به خطوط هوایی لیبی این هواپیما به هنگام فرود اضطراری منهدم شد. رژیم اشغالگر قدس مدعی شده بود که این هواپیما وارد حریم هوایی فلسطین اشغالی شده و لذا اقدام به حمله به سوی این هواپیمای مسافربری کرده است. این هواپیمای لیبیایی در ۱۵۰ کیلومتری شمال شرقی قاهره و در صحرای سینا سقوط کرد و از بین ۱۱۳ مسافر آن ۱۰۶ نفرشان جان باختند.

هواپیمای متعلق به خطوط هوایی ویتنام ۱۲ مارس ۱۹۷۵

هواپیمای مسافری دوگلاس C-54D-5-DC متعلق به خطوط هوایی ویتنام، بعد از این که توسط یک منپدز (سلاح ضد هوایی قابل حمل)مورد اصابت قرار گرفت، در سرزمین های غیرقابل دسترسی و متخاصم ویتنامی سقوط کرد. هر شش عضو خدمه و ۲۰ مسافر آن در این سانحه جان خود را از دست دادند.

هواپیمای متعلق به خطوط هوایی رودوزیا  ۳ سپتامبر ۱۹۷۸

هواپیمای مسافری ویکرز D 782 ویسکونت متعلق به خطوط هوایی رودزیا بعد از این که مورد اصابت یک منپدز از سوی شورشیان ارتش انقلابی خلق زیمبابوه قرار گرفت، به سختی به زمین سقوط کرد. ۴تن از خدمه و ۳۴ تن از ۵۶ مسافر این هواپیما در سانحه کشته شدند. ۱۰ تن از افرادی که از این سانحه جان سالم به در برده بودند، بعدا ً با شلیک گلوله کشته شدند.

هواپیمای متعلق به خطوط هوایی کره جنوبی  ۱۹۸۳

 جنگنده های نیروی هوایی شوروی سابق یک فروند هواپیمای کره ای از نوع بوئینگ ۷۴۷ را هدف قرار داده و این هواپیما را پس از آنکه مسیرش را به سمت حریم هوایی شوروی تغییر دادند سرنگون کردند. این هواپیمای مسافربری از انکوراج در آلاسکا به سمت سئول در کره جنوبی در حرکت بود. در پی این حادثه تمامی ۲۸۹ سرنشین آن جان باختند.

هواپیمای مسافربری سودان ۱۹۸۶

دقایقی پس از برخواستن از باند فرودگاه شهر ملکال در جنوب سودان ،‌این هواپیما توسط جنگجویان ارتش آزادیبخش مردمی سودان که با دولت مرکزی در جنگ بودند،‌ سرنگون شد و تمامی ۶۵ سرنشین آن کشته شدند.

هواپیمای متعلق به خطوط هوایی ایران ایر ۱۹۸۸

پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه «IR655» از بندر عباس به مقصد دبی در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ (۳ ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی) در حرکت بود که با شلیک موشک هدایت شونده از ناو یواس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک بودند، جان باختند. این جنایت از نظر میزان تلفات انسانی، تا قبل از حادثه روز پنجشنبه هواپیمای مالزیایی  نخستین جنایت مرگبار هوایی تاریخ از این دست محسوب می شد. نیروی هوایی آمریکا بعدها اعلام کرد که این هواپیما را با یک فروند جنگنده اف ۱۴ متعلق به نیروی هوایی ایران اشتباه گرفته است.آمریکا هرگز عذرخواهی نکرد و هیچ‌کدام از خدمه ناو وینسنس تحت پیگرد قرار نگرفتند؛ حتی ویلیام راجرز فرمانده ناو جنگی آمریکا در پایان خدمت خود مدال شجاعت گرفت. هواپیمایی ایران ایر تا دی ۱۳۹۰ همچنان از شمارهٔ پرواز ۶۵۵ برای هواپیماهای تهران به دبی استفاده می‌کرد.

هواپیمای خطوط هوایی گرجستان ۱۹۹۳

هواپیمای توپولف تی یو ۱۵۴ متعلق به خطوط هوایی گرجستان به هنگام برخواستن با یک فروند موشک رهگیری از درون اراضی جمهوری آبخازیا که در آن موقع برسر مالکیت آن درگیری وجود داشت منهدم شد. این هواپیما در همان باند فرودگاه سقوط کرد و اتش گرفت. از مجموع ۱۳۲ مسافر ۱۰۸ نفر در دم جان باختند. بعدها ابخازیا مدعی شد که این هواپیما را وزارت دفاع گرجستان برای انتقال نظامیانش جهت کمک به درگیریها در سوخومی پایتخت آبخازیا اجاره کرده بود.

هواپیمای متعلق به خطوط هوایی رواندا  ۶ آوریل ۱۹۹۴

یک هواپیمای جت فالکون داسول میستر ۵۰ که حامل رؤسای جمهور روآندا و بوروندی بود، همراه با خدمۀ فرانسوی آن بر فراز کیگالی مورد اصابت قرار گرفت و همۀ سرنشینان آن کشته شدند و باعث درگیری های شدید قومی و خشونت های منطقه ای گردید.

هواپیمای متعلق به سازمان ملل ۲۶ دسامبر ۱۹۹۸

یک فروند هواپیمای باری لاکهید L-100-30 هرکولس که در اجارۀ سازمان ملل بود، توسط شورشیان یونیتا در آنگولا مورد اصابت قرار گرفته و ۱۴ تن کشته شدند.

هواپیمای متعلق به خطوط هوایی کنگو ۱۰ اکتبر ۱۹۹۸

یک فروند بوئینگ ۳۰-۷۲۷ خطوط هوایی کنگو، توسط شورشیان توتسی بر فراز جمهوری دموکراتیک کنگو مورد اصابت قرار گرفته و در این سانحه ۴۱ تن جان خود را از دست دادند.

هواپیمای متعلق به سازمان ملل ۲ ژانویه ۱۹۹۹

یک هواپیمای باری لاکهید L-100-30 هرکولس که در اجارۀ سازمان ملل بود توسط شورشیان یونیتا در قلمرو تحت کنترل آن ها در آنگولا سقط کرده و ۹ تن جان خود را از دست دادند.

هواپیمای متعلق به خطوط هوایی سومالی  ۲۳ مارس ۲۰۰۷

یک هواپیمای باری ایلیوشین ۷۶TD ترانساویا اکسپورت در موگادیشو، سومالی مورد اصابت موشک قرار گرفته و کلیۀ ۱۱ تن خدمۀ آن کشته شدند.

هواپیمای متعلق به خطوط هوایی  مالزی ۱۷ ژولای ۲۰۱۴

هواپیمای مسافربری خطوط هوایی مالزی عصر روز پنجشنبه در حالی که از آمستردام راهی کوالالامپور بود، با ۲۹۸ مسافر و خدمه در شهر تورز در جنوب‌شرق اوکراین سقوط کرد. همه سرنشینان کشته شدند. استقلال‌طلبان اوکراین و مقامات کی یف یکدیگر را به هدف قرار دادن این پرنده غیرنظامی متهم می کنند.

]]>
http://darya.netsit.ir/?feed=rss2&p=227 0
روز مادر… http://darya.netsit.ir/?p=220 http://darya.netsit.ir/?p=220#comments Sun, 20 Apr 2014 17:57:29 +0000 http://darya.netsit.ir/?p=220
زیبا ترین واژه بر لبان آدمی واژه “مادر” است

زیباترین خطاب “مادر جان” است

مادر” واژه ایست سرشار از امید و عشق

واژه ای شیرین و مهربان که از ژرفای جان بر می آید

روزت مبارک مادر . . .

]]>
http://darya.netsit.ir/?feed=rss2&p=220 0
نادر شاه افشار، از قدرتمندترین فرمانروایان ایران http://darya.netsit.ir/?p=192 http://darya.netsit.ir/?p=192#comments Fri, 21 Mar 2014 08:34:05 +0000 http://darya.netsit.ir/?p=192 	نادر شاه افشار، از قدرتمندترین فرمانروایان ایران
نادرشاه که القابی مانند «ناپلئون ایران» را به او داده بودند، در دشت مغان به پادشاهی رسید و در زمره معدود شاهان انتخابی ایران و بلکه جهان درآمد.

 «نادرشاه» افشار، از قدرتمندترین فرمانروایان ایران و موسس سلسله افشاریه است. آوازه این شاه جهانگشا درسراسر عالم پیچیده بود و القابی مانند «ناپلئون ایران» را اروپائیان به او داده بودند. نادرشاه افشار با تضعیف حکومت صفوی و تلاش‌هایی که در دفع مهاجمان شرق و غرب از خود نشان داد، بزرگان مملکت را قانع کرد که بهترین شخص برای واگذاری حکومت و فرمانروایی در ایران است. این گونه بود که در دشت مغان به پادشاهی رسید و در زمره معدود شاهان انتخابی ایران و بلکه جهان درآمد.

تصاویر زیر نقاشی‌هایی است که در داخل و خارج ایران از نادرشاه کشیده شده است که به مناسبت تاسیس سلسله افشاریه از نظر می‌گذرانیم:

http://darya.netsit.ir/wp-content/uploads/sites/14/2014/03/nader8.jpg
این تصویر ضمن تاکید بر لباس سلطنتی، تاج و جواهرات نادرشاه، بیشترین تاکیدش بر
حالت قرار گرفتن او به عنوان یک فرماروای سلحشور ایرانی دارد.

http://darya.netsit.ir/wp-content/uploads/sites/14/2014/03/nader12.jpg
نادرشاه، با تاج چهار پر خود، در حال انتصاب رضاقلی به جانشینی خود است

http://darya.netsit.ir/wp-content/uploads/sites/14/2014/03/nader22.jpg
این تصویر، نادرشاه را در حال مذاکره با شاه محمود -حاکم مغول- نشان می‌دهد.
نقاشی، به زیبایی می‌کوشد برابری دو طرف مذاکره را نشان دهد.

http://darya.netsit.ir/wp-content/uploads/sites/14/2014/03/nader42.jpg
نادرشاه در حال حمله به افغان‌ها در مهماندوست است

http://darya.netsit.ir/wp-content/uploads/sites/14/2014/03/nader52.jpg
این نقاشی ماموریت دارد که پیروزی و غلبه نادرشاه بر هند را نشان دهد
که همچون شاهان بزرگ بر تخت طاووس تکیه زده است.

http://darya.netsit.ir/wp-content/uploads/sites/14/2014/03/nader62.jpg
این نقاشی، نادرشاه را به عنوان یک حاکم خونریز نشان می‌دهد
به همراه برجی از جمجمه که در پشت او قرار دارد

http://darya.netsit.ir/wp-content/uploads/sites/14/2014/03/nader72.jpg
]]>
http://darya.netsit.ir/?feed=rss2&p=192 0
چه بخـوریم که خوش به حـالمان شود ؟ http://darya.netsit.ir/?p=188 http://darya.netsit.ir/?p=188#comments Sat, 15 Mar 2014 15:35:01 +0000 http://darya.netsit.ir/?p=188

اگر حسابی اعصاب‌تان به هم ریخته، موز بخورید

زمانی که دیدید دکمه‌های لباس‌تان درست بسته نمی‌شوند، بروید سراغ موز. تحقیقات نشان داده یک موز متوسط ۱۰۵ کالری و فقط ۱۴ گرم قند دارد. همین مقدار شما را سیر کرده و قند خون را به شکل ملایمی بالا می‌برد. در ضمن همین موز ۳۰ درصد ویتامین B6 مورد نیاز روزانه را تامین می‌کند. این ویتامین باعث می‌شود مقدار سروتونین تولید شده مغز اندکی افزایش یافته و توان مقابله با شرایط دشوار و اضطراب‌ها را در شما افزایش می‌دهد.

 

odug0a0nnf86wgsqt3qx

اگر می‌خواهید کلیه تان سنگ نسازد، زرد‌آلود بخورید

هشت عدد زرد‌آلوی خشک حاوی ۲ گرم فیبر و فقط ۳ میلی‌گرم سدیم و ۳۲۵ میلی‌گرم پتاسیم است که همه این‌ها کمک می‌کنند مواد معدنی در ادرار تجمع پیدا نکرده و از تشکیل سنگ‌های اگزالات کلسیم جلوگیری شود. این سنگ‌ها شایع‌ترین نوع سنگ‌های کلیوی هستند. برای در امان ماندن از سنگ کلیه به‌خصوص اگر سابقه‌اش را دارید بقیه میان وعده‌ها را حذف کنید و برگه زردآلو بخورید.

اگر فشار خون‌تان بالاست، کشمش بخورید

۶۰ عدد کشمش تقریبا می‌شود یک مشت پر که حاوی یک گرم فیبر و ۲۱۲ میلی‌گرم پتاسیم است که هر دو برای کنترل فشار خون بالا در قالب یک رژیم غذایی توصیه می‌شوند. مطالعات متعددی نشان داده که پلی‌فنل‌های موجود در مواد‌غذایی مشتق از خانواده انگور مثل همین کشمش و آب انگور در حفظ سلامت قلبی عروقی تاثیر بسزایی دارند که کاهش فشار خون از آن جمله است.

اگر از سروصدای معده رنج می‌برید، ماست بخورید

یک فنجان و نیم ماست طبیعی (کم‌چرب/پروبیوتیک) غذا را به شکل موثری از دستگاه گوارش عبور می‌دهد. از سوی دیگر ماست‌های پروبیونیک قابلیت هضم غذا به‌ویژه لبنیات و حبوبات را در روده‌ها بهبود می‌بخشند. همان‌طور که می‌دانید این غذاها عامل ایجاد گاز در دستگاه گوارشی هستند و در نتیجه با خوردن ماست از این مزاحمت دور می‌مانید.

اگر بیش از حد سرفه می‌کنید، عسل بخورید

در مطالعه‌ای که توسط دانشمندان آمریکایی انجام گرفته، مشخص شده ۲ قاشق چای‌خوری عسل قهوه‌ای و غلیظ بسیار موثرتر از داروهای بدون نسخه ضد‌سرفه، شدت و دفعات سرفه‌های شدید را در کودکان کاهش می‌دهد. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در عسل و عوامل ضد‌میکروبی موجود در آن التهاب بافت‌های گلو را کاهش داده و بیمار را آرام می‌کند. البته به شرطی که عسل واقعا طبیعی باشد!

اگر همیشه احساس خستگی می‌کنید، فلفل دلمه‌ای قرمز بخورید

فلفل دلمه‌ای قرمز غنی از ویتامین C است. مطالعات نشان داده، ویتامین C بهترین ماده برای مقابله با استرس‌هایی است که به واسطه رادیکال‌های آزاد ایجاد می‌شوند. از سوی دیگر ویتامین C در عین برطرف کردن خستگی، نقشی اساسی در سوخت و ساز آهن برعهده دارد که به بدن کمک می‌کند اکسیژن بیشتری وارد جریان خون شود. کمبود اکسیژن یکی از اصلی‌ترین دلایل خستگی و ضعف بدنی است.

اگر می‌ترسید سرطان معده بگیرید، کلم بخورید

مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۲ در دانشگاه جانز‌هاپکینز صورت گرفته نشان داده، یک ترکیب بسیار قدرتمند موجود در کلم به نام سولفورافان، هلیکو‌باکتر پیلوری(باکتری عامل زخم معده و روده) را پیش از ورود به دستگاه گوارش تحت‌تاثیر خود قرار می‌دهد و از کار می‌اندازد و حتی شاید در پیشگیری از ایجاد سرطان‌های دستگاه گوارش هم موثر باشد. یک فنجان پر از کلم ۳۴ کالری دارد و ۳ گرم فیبر و ۷۵ درصد از نیاز روزانه به ویتامین C را تامین می‌کند.

اگر مشکل سخت دارید، انجیر بخورید

۴ عدد انجیر خشک ۳ گرم فیبر دارد که باعث تنظیم حرکات روده بزرگ و دفع بهتر می‌شود. خوردن این میوه باعث پیشگیری از عود مجدد هموروئید می‌شود. همچنین این مقدار انجیر ۵ درصد پتاسیم و ۱۰ درصد منگنز مورد نیاز روزانه را تامین می‌کند.

اگر دارای مشکلات شکمی هستید، ریحان بخورید

مطالعات نشان داده، ماده شیمیایی اوژنول موجود در ریحان باعث از بین رفتن و پیشگیری دل درد، حالت تهوع، کرامپ‌های شکمی یا اسهال می‌شود. علت این موضوع از بین رفتن برخی از باکتری‌ها از جمله سالمونلا و لیستریا توسط اوژنول است. اوژنول یک ماده ضد‌اسپاسم است که می‌تواند باعث بهبود کرامپ‌های شکمی شود. هر طور که دوست دارید ریحان را بخورید.

اگر دچار کم‌خوابی هستید، گوشت بوقلمون بخورید

حدود ۸۵ گرم گوشت بوقلمون تقریبا حاوی کل تریپتوفان مورد نیاز روزانه بدن است. اسید آمینه تریپتوفان ماده‌ای ضروری است که باعث تولید سروتونین و ملاتونین می‌شود که هر دوی این‌ها باعث تنظیم خواب می‌شوند. مطالعات نشان داده افرادی که از بی‌خوابی یا کم‌خوابی رنج می‌برند دچار کمبود تریپتوفان هستند.

اگر می‌خواهید از کسالت دور شوید، ماهی تن بخورید

۸۵ گرم از ماهی تن کنسرو شده حاوی حدود ۸۰۰ میلی‌گرم امگا۳ است. محققان معتقدند، امگا۳ باعث رفع کسالت روحی و پیشگیری از اضطراب و بالارفتن روحیه می‌شود. اسیدهای چرب موجود در ماهی، توسط متخصصان تغذیه با عنوان درمانی موثر برای افسردگی توصیف شده است. خوردن ماهی تن با مقدار کمی نان تاثیر بهتری دارد چون کربوهیدرات موجود در نان، سروتونین خون را افزایش داده و باعث بهبود روحیه و دور شدن احساس کسالت می‌شود.

اگر همیشه از حالت تهوع رنج می برید، چای زنجبیلی بخورید

مطالعات متعددی نشان داده، یک‌چهارم قاشق چای‌خوری پودر زنجبیل، نصف قاشق چای‌خوری ریشه خرد شده زنجبیل یا یک فنجان چای زنجبیل باعث کاهش حالت تهوع ناشی از بیماری حرکت و حالت تهوع سفر و بارداری می‌شود. محققان هنوز به‌درستی نمی‌دانند چه ماده‌ای در زنجبیل باعث سرکوب حالت تهوع می‌شود اما به‌هرحال این ماده بی‌خطر بوده و فاقد عوارض جانبی معمول داروهای ضد‌تهوع است.

اگر دچار سوزش معده هستید، چای بابونه بخورید

چای بابونه باعث بهبود التهاب، اسپاسم و گاز دستگاه گوارش می‌شود. ۲ قاشق چای‌خوری بابونه را به‌مدت ۲۰ دقیقه در آب جوش دم کنید و کمی که خنک شد میل کنید. برای برطرف شدن این مشکل لازم است چند بار در روز چای بابونه بخورید.

]]>
http://darya.netsit.ir/?feed=rss2&p=188 0
عشق http://darya.netsit.ir/?p=165 http://darya.netsit.ir/?p=165#comments Sun, 12 Jan 2014 16:42:39 +0000 http://darya.netsit.ir/?p=165     زنی هنگام بیرون آمدن از خانه، سه پیرمرد با ریش های بلند سفید را دید که جلوی در نشسته اند.
زن گفت: هر چه فکر می کنم شما را نمی شناسم؛ اما باید گرسنه باشید. لطفا” بیایید تو و چیزی بخورید.

index

آنها پرسیدند: آیا همسرت در خانه است؟
زن گفت: نه.
آنها گفتند: پس ما نمی توانیم بیاییم.
غروب، وقتی مرد به خانه آمد، زنش برای او تعریف کرد که چه اتفاقی افتاده است.
مرد گفت: برو به آنها بگو من خانه هستم و دعوتشان کن.

زن بیرون رفت و آنها را به خانه دعوت کرد. اما آنها گفتند: ما نمی توانیم باهمدیگر وارد خانه بشویم.
زن پرسید: چرا؟

یکی از پیرمردها در حالی که به دوست دیگرش اشاره می کرد، گفت: اسم این ثروت است و سپس به پیرمرد دیگر رو کرد و گفت: این یکی موفقیت و اسم من هم عشق. برو به همسرت بگو که فقط یکی از ما را برای حضور در خانه انتخاب کند.
زن رفت و آنچه را که اتفاق افتاده بود برای همسرش تعریف کرد.
شوهر خوشحال شد و گفت: چه خوب! این یک موقعیت عالیست. ثروت را دعوت می کنیم. بگذار بیاید و خانه را لبریز کند!

زن که با انتخاب شوهرش مخالف بود، گفت: عزیزم! چرا موفقیت را دعوت نکنیم؟

دختر خانواده که از آن سوی خانه به حرفهای آنها گوش می داد،
نزدیک آمد و پیشنهاد داد: بهتر نیست عشق را دعوت کنیم تا خانه را از وجود خود پر کند؟

شوهر به همسرش گفت: بگذار به حرف دخترمان گوش کنیم پس برو بیرون و عشق را دعوت کن.
زن بیرون رفت و به پیرمردها گفت: آن که نامش عشق است، بیاید و مهمان ما شود.
در حالی که عشق قدم زنان به سوی خانه می رفت، دو پیرمرد دیگر هم دنبال او راه افتادند.

زن با تعجب به ثروت و موفقیت گفت: من فقط عشق را دعوت کردم، شما چرا می
آیید؟

این بار پیرمردها با هم پاسخ دادند: اگر شما ثروت یا موفقیت را دعوت کرده بودید، دو تای دیگر بیرون می ماندند، اما شما عشق را دعوت کردید، هر کجا او برود، ما هم با او می رویم.

]]>
http://darya.netsit.ir/?feed=rss2&p=165 1
معنی کامنت های دخترا در فیس بووووق http://darya.netsit.ir/?p=151 http://darya.netsit.ir/?p=151#comments Thu, 21 Nov 2013 22:40:37 +0000 http://darya.netsit.ir/?p=151 tanz-smsplz.com26

ﻋﮑﺴﺖ ﻗﺸﻨﮕﻪ = ﺩﻭﺱ ﭘﺴﺮ ﻣﻦ ﻣﯿﺸﯽ؟!
ﺑﺎﺑﺎ ﻭﺭﺯﺷﮑﺎﺭ = ﻋﺎﺷﻖ ﻫﯿﮑﻠﺘﻢ!
ﻻﯾﮏ = ﺧﻮﺷﻢ ﻣﯿﺎﺩ ﺍﺯﺕ!
ﺑﭽﻪ ﭘُﺮﺭﻭ = ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺑﺪﻩ ﺩﯾﮕﻪ!

ﺩﯾﻮﻭﻧﻪ = ﺧﯿﻠﯽ ﻣﺎﻫﯿﯿﯽ!
ﻧﺨﯿﺮ = ﺑﻠﻪ!
ﺩﯼ = ﺍﯼ ﺷﯿﻄﻮﻥ!
ﺯﯾﺒﺎ ﺑﻮﺩ = ﺑﺎﺑﺎ ﯾﮑﻢ ﺑﻪ ﻣﻦ ﺗﻮﺟﻪ ﮐﻦ!
ﻣﻦ ﺍﺯ ﺧﯿﺎﻧﺖ ﻣﺘﻨﻔﺮﻡ = ﻣﯿﺘﻮﻧﯽ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﺑﻪ ﻣﻦ ﺑﺪﯼ!
… ﺧﯿﻠﯽ ﺧﺴﺘﻢ ﻭ ﺧﻮﺍﺑﻢ ﻣﯿﺎﺩ = ﺗﻮ ﺭﻭ ﺧﺪﺍ ﻧﺎﺯﻣﻮ ﺑﮑِﺶ!
ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺑﺮﻡ ﻻﻻ = ﺑﻬﻢ ﺷﺐ ﺑﺨﯿﺮ ﺑﮕﻮ!
ﭼﺮﺍ ﮐﻢ ﺁﻧﻼﯾﻦ ﻣﯿﺸﯽ؟ = ﺩﻭﺳﺘﺖ ﺩﺍﺭﻡ!
ﺑﯿﺎ ﭘﯽ ﺍﻡ = ﺩﺍﺭﻡ ﻋﺎﺷﻘﺖ ﻣﯿﺸﻢ!
ﺣﻮﺻﻠﻢ ﺳﺮ ﺭﻓﺘﻪ = ﻫﻤﯿﻦ ﺍﻻﻥ ﺑﺎ ﻣﻦ ﺗﻤﺎﺱ ﺑﮕﯿﺮ!
ﺗﻮ ﺑﻪ ﻣﻦ ﻋﻼﻗﻪ ﺩﺍﺭﯼ؟ = ﻣﻦ ﺧﯿﻠﯽ ﻭﻗﺘﻪ ﮐﻪ ﻋﺎﺷﻘﺘﻢ!
ﻫﻤﺶ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺩﺧﺘﺮﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﻪ ﻫﺴﺘﯽ = ﺩﺍﺭﻡ ﻣﯿﻤﯿﺮﻡ ﺍﺯ ﺣﺴﻮﺩﯼ!
ﺑﻬﺖ ﻗﻮﻝ ﻧﻤﯿﺪﻡ ﺗﻤﺎﺱ ﺑﮕﯿﺮﻡ = ﺗﺎ ﯾﮏ ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺩﯾﮕﻪ ﺯﻧﮓ ﻣﯿﺰﻧﻢ!

]]>
http://darya.netsit.ir/?feed=rss2&p=151 0
سریال کلاه پهلوی تمام شد! http://darya.netsit.ir/?p=148 http://darya.netsit.ir/?p=148#comments Mon, 04 Nov 2013 22:10:54 +0000 http://darya.netsit.ir/?p=148 دانلود سریال کلاه پهلوی

دانلود سریال جدید و تاریخی کلاه پهلوی | تمام قسمت ها با کیفیت عالی

 

kolah-poster_net sit

دانلود سریال کلاه پهلوی با کیفیت عالی هرهفته قسمت جدید اضافه می شود

زمان پخش: جمعه ها ساعت ۲۲:۰۰ از شبکه ۱

کارگردان : سید ضیاءالدین دری

بازیگران : امین حیایی ، محمدرضا شریفی نیا ، امیرعلی دانایی ، مریلا زارعی ، داریوش فرهنگ ، شقایق فرهانی ، داود رشیدی ، سیروس گرجستانی ، رضا کیانیان ، گوهر خیراندیش ، آنا نعمتی ، ماه چهره خلیلی ، داریوش کاردان ، ثریا قاسمی و …

خلاصه داستان سریال کلاه پهلوی : «فرخ باستانی» جوانی ایرانی از طبقه فقیر جامعه است. او پس از تحصیل در مدرسه دارالفنون تهران، برای ادامه تحصیل به پاریس می رود.

پاریس در روزهای پس از جنگ جهانی اول شرایط سختی دارد. این وضعیت فشار زیادی به فرخ می آورد. او طی حوادثی با دختری ایرانی ـ فرانسوی ) به نام بلانش آشنا می شود که از پدری فرانسوی و مادری ایرانی متولد شده است.

فرخ طی ماجراهایی با بلانش ازدواج می کند و موفق می شود سمت منشی گری «حسن تقی زاده» سفیر وقت ایران در پاریس را در فاصله سال های ۱۹۳۳ تا ۱۹۳۴ به دست آورد.

تقی زاده هنگام بازگشت فرخ باستانی به ایران، طی نامه ای خطاب به «علی اصغر حکمت» وزیر فرهنگ و معارف توصیه می کند از فرخ در دستگاه حکومت استفاده کند. حکمت نیز به «محمود جم» وزیر داخله توصیه فرخ را می کند و به این ترتیب فرخ باستانی به سمت فرماندار یک شهرستان کوچک کویری با نام «سامان» منصوب می شود.

فرخ پس از حضور در آن شهرستان به مرور اقدام به تخریب بافت سنتی شهر و جایگزین کردن آن با خیابانی مدرن و مغازه هایی جدید می کند. حضور همسر فرانسوی او در آن شهر کوچک و مذهبی نیز به مرور باعث بروز تغییراتی در شهر می شود.

چندی بعد با صدور فرمان کشف اجباری حجاب بانوان، اتفاق های تازه ای در شهر سامان رخ می دهد…

اگر در دانلود مشکلی داشتید پیام بگذارید! همه لینک ها تست شدن و هیچ مشکلی تا کنون نداشتن …

دانلود قسمت ۱ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۳ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۴ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۵ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۶ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۷ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۸ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۹ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۰ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۱ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۲ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۳ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۴ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۵ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۶ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۷ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۸ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۹ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۰ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۱ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۲ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۳ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۴ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۵ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۶ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۷ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۸ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۹ با کیفیت عالی | جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۲

دانلود قسمت ۳۰ | جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۲

دانلود قسمت ۳۱ | جمعه ۲۷ اردیبهشت ۹۲

دانلود قسمت ۳۲ کلاه پهلوی | جمعه ۳ خرداد ۹۲

دانلود قسمت ۳۳ کلاه پهلوی | جمعه ۱۰ خرداد ۹۲

دانلود قسمت ۳۴ کلاه پهلوی | جمعه ۱۷ خرداد ۹۲

دانلود قسمت ۳۵ کلاه پهلوی | جمعه ۳۱ خرداد ۹۲

دانلود قسمت ۳۶ کلاه پهلوی | جمعه ۷ تیر ۹۲

دانلود قسمت ۳۷ کلاه پهلوی | جمعه ۱۴ تیر ۹۲

دانلود قسمت ۳۸ کلاه پهلوی | جمعه ۲۱ تیر ۹۲

دانلود قسمت ۳۹ کلاه پهلوی | جمعه ۲۸ تیر ۹۲

دانلود قسمت ۴۰ کلاه پهلوی | جمعه ۴ مرداد ۹۲

دانلود قسمت ۴۱ کلاه پهلوی | جمعه ۱۱ مرداد ۹۲

دانلود قسمت ۴۲ کلاه پهلوی | جمعه ۱۸ مرداد ۹۲

دانلود قسمت ۴۳ کلاه پهلوی | جمعه ۲۵ مرداد ۹۲

دانلود قسمت ۴۴ کلاه پهلوی | جمعه ۱ شهریور ۹۲

دانلود قسمت ۴۵ کلاه پهلوی | جمعه ۸ شهریور ۹۲ | لینک کمکی

دانلود قسمت ۴۶ کلاه پهلوی | جمعه ۱۵ شهریور ۹۲

دانلود قسمت ۴۷ کلاه پهلوی | جمعه ۲۲ شهریور ۹۲

دانلود قسمت ۴۸ کلاه پهلوی | جمعه ۲۹ شهریور ۹۲

دانلود قسمت ۴۹ کلاه پهلوی | جمعه ۵ مهر ۹۲

دانلود قسمت ۵۰ کلاه پهلوی | جمعه ۱۲ مهر ۹۲

دانلود قسمت ۵۱ کلاه پهلوی | جمعه ۱۹ مهر۹۲

دانلود قسمت ۵۲ کلاه پهلوی | جمعه ۲۶ مهر ۹۲

دانلود قسمت ۵۳ کلاه پهلوی | جمعه ۳ آبان ۹۲

دانلود قسمت ۵۴ کلاه پهلوی | جمعه ۱۰ آبان ۹۲

منتظر قسمت های بعدی نباشید!!! این سریال تمام شد …

]]>
http://darya.netsit.ir/?feed=rss2&p=148 0
عکس هایی از زندگی دردناک سرسخت ترین زنان دنیا http://darya.netsit.ir/?p=131 http://darya.netsit.ir/?p=131#comments Sun, 13 Oct 2013 22:20:46 +0000 http://darya.netsit.ir/?p=131 زندگی عجیب و سخت یک زن

عکس هایی از زندگی دردناک سرسخت ترین زنان دنیا

بدون شک باید زنان قبیله ” حمر” در کشور اتیوپی را سر سخت ترین زنان دنیا لقب داد. در زندگی این زنان مراسم سنتی دردناکی وجود دارد که طی آن تا حد مرگ از همسران خود کتک میخورند. حتی داد و فریاد و ضجه کردن در این مراسم برای زنان ممنوع می باشد. اما زنان بدون توجه به این مسائل به جای فرار کردن از مردان میخواهند تا آنها را بیشتر کتک بزنند.
 

یک عکاس فرانسوی اقدام به عکس برداری از این زنان کرده است و امیدوار است با این اطلاع رسانی دنیای این زنان زیبای قربانی خشونت رنگ دیگری پیدا کند.
جای شلاق و تیغ همه جا روی اندام این زنان دیده میشود به طوریکه برخی از آنان نقطه سالمی روی کمر خود ندارند. این زنان به شکار میروند، از قبلیه دفاع میکنند، با مهاجمان میجنگند و در آخر نیز تا حد مرگ از همسرانشان کتک میخورند. و این زخمها را با افتخار به افراد خانواده خود و همسرشان نشان میدهند. این اسکارهای خون آلود مایه افتخار شوهر نزد خانواده اش میشود.
در این قبلیه مراسم عجیب دیگری نیز وجود دارد و آن پریدن پسران جوان از روی ۱۵ گاو آلوده به سرگین است. اگر شخصی موفق به انجام این کار نشود اجازه ازدواج نخواهد داشت و در حضور زنان تماشاچی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.این کار نشان دهنده بلوغ پسران و ورود آنان به دنیای مردانگی است.

عکس هایی از زندگی دردناک سرسخت ترین زنان دنیا

عکس هایی از زندگی دردناک سرسخت ترین زنان دنیا

عکس هایی از زندگی دردناک سرسخت ترین زنان دنیا

]]> http://darya.netsit.ir/?feed=rss2&p=131 0 دانلود تمام قسمت های سریال کلاه پهلوی http://darya.netsit.ir/?p=81 http://darya.netsit.ir/?p=81#comments Tue, 01 Oct 2013 00:26:52 +0000 http://darya.netsit.ir/?p=81 دانلود سریال کلاه پهلوی

دانلود سریال جدید و تاریخی کلاه پهلوی | تمام قسمت ها با کیفیت عالی

 

 kolah-poster_net sit

دانلود سریال کلاه پهلوی با کیفیت عالی هرهفته قسمت جدید اضافه می شود

زمان پخش: جمعه ها ساعت ۲۲:۰۰ از شبکه ۱

کارگردان : سید ضیاءالدین دری

بازیگران : امین حیایی ، محمدرضا شریفی نیا ، امیرعلی دانایی ، مریلا زارعی ، داریوش فرهنگ ، شقایق فرهانی ، داود رشیدی ، سیروس گرجستانی ، رضا کیانیان ، گوهر خیراندیش ، آنا نعمتی ، ماه چهره خلیلی ، داریوش کاردان ، ثریا قاسمی و …

خلاصه داستان سریال کلاه پهلوی : «فرخ باستانی» جوانی ایرانی از طبقه فقیر جامعه است. او پس از تحصیل در مدرسه دارالفنون تهران، برای ادامه تحصیل به پاریس می رود.

پاریس در روزهای پس از جنگ جهانی اول شرایط سختی دارد. این وضعیت فشار زیادی به فرخ می آورد. او طی حوادثی با دختری ایرانی ـ فرانسوی ) به نام بلانش آشنا می شود که از پدری فرانسوی و مادری ایرانی متولد شده است.

فرخ طی ماجراهایی با بلانش ازدواج می کند و موفق می شود سمت منشی گری «حسن تقی زاده» سفیر وقت ایران در پاریس را در فاصله سال های ۱۹۳۳ تا ۱۹۳۴ به دست آورد.

تقی زاده هنگام بازگشت فرخ باستانی به ایران، طی نامه ای خطاب به «علی اصغر حکمت» وزیر فرهنگ و معارف توصیه می کند از فرخ در دستگاه حکومت استفاده کند. حکمت نیز به «محمود جم» وزیر داخله توصیه فرخ را می کند و به این ترتیب فرخ باستانی به سمت فرماندار یک شهرستان کوچک کویری با نام «سامان» منصوب می شود.

فرخ پس از حضور در آن شهرستان به مرور اقدام به تخریب بافت سنتی شهر و جایگزین کردن آن با خیابانی مدرن و مغازه هایی جدید می کند. حضور همسر فرانسوی او در آن شهر کوچک و مذهبی نیز به مرور باعث بروز تغییراتی در شهر می شود.

چندی بعد با صدور فرمان کشف اجباری حجاب بانوان، اتفاق های تازه ای در شهر سامان رخ می دهد…

اگر در دانلود مشکلی داشتید پیام بگذارید! همه لینک ها تست شدن و هیچ مشکلی تا کنون نداشتن …

دانلود قسمت ۱ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۳ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۴ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۵ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۶ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۷ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۸ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۹ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۰ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۱ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۲ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۳ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۴ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۵ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۶ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۷ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۸ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۱۹ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۰ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۱ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۲ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۳ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۴ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۵ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۶ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۷ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۸ با کیفیت عالی

دانلود قسمت ۲۹ با کیفیت عالی | جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۲

دانلود قسمت ۳۰ | جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۲

دانلود قسمت ۳۱جمعه ۲۷ اردیبهشت ۹۲

دانلود قسمت ۳۲ کلاه پهلویجمعه ۳ خرداد ۹۲

دانلود قسمت ۳۳ کلاه پهلویجمعه ۱۰ خرداد ۹۲

دانلود قسمت ۳۴ کلاه پهلویجمعه ۱۷ خرداد ۹۲

 دانلود قسمت ۳۵ کلاه پهلویجمعه ۳۱ خرداد ۹۲

دانلود قسمت ۳۶ کلاه پهلویجمعه ۷ تیر ۹۲

دانلود قسمت ۳۷ کلاه پهلویجمعه ۱۴ تیر ۹۲

دانلود قسمت ۳۸ کلاه پهلویجمعه ۲۱ تیر ۹۲

دانلود قسمت ۳۹ کلاه پهلویجمعه ۲۸ تیر ۹۲

دانلود قسمت ۴۰ کلاه پهلویجمعه ۴ مرداد ۹۲

دانلود قسمت ۴۱ کلاه پهلوی | جمعه ۱۱ مرداد ۹۲

دانلود قسمت ۴۲ کلاه پهلوی | جمعه ۱۸ مرداد ۹۲

دانلود قسمت ۴۳ کلاه پهلوی | جمعه ۲۵ مرداد ۹۲

دانلود قسمت ۴۴ کلاه پهلوی | جمعه ۱ شهریور ۹۲

دانلود قسمت ۴۵ کلاه پهلوی | جمعه ۸ شهریور ۹۲ | لینک کمکی

دانلود قسمت ۴۶ کلاه پهلوی | جمعه ۱۵ شهریور ۹۲

دانلود قسمت ۴۷ کلاه پهلوی | جمعه ۲۲ شهریور ۹۲

دانلود قسمت ۴۸ کلاه پهلوی | جمعه ۲۹ شهریور ۹۲

دانلود قسمت ۴۹ کلاه پهلوی | جمعه ۵ مهر ۹۲

دانلود قسمت ۵۰ کلاه پهلوی | جمعه ۱۲ مهر ۹۲

دانلود قسمت ۵۱  کلاه پهلوی | جمعه ۱۹ مهر۹۲

منتظر قسمت های پایانی باشید

]]>
http://darya.netsit.ir/?feed=rss2&p=81 3